Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 03.02.2016

 

EESTI TARBEKUNSTI- JA DISAINIMUUSEUMIS VEEBRUARIS

 

NÄITUSED:

Eve Koha. "Ruumikogemus"
30.10.2015-07.02.2016
"Kogemata veel "ruume" (nii füüsilisi- kui vaimuruume) tervikuna, annab see võimaluse oma fantaasiaruumide tekkimiseks, mis ei pruugi vastata üldse hiljem tervikuna kogetud "ruumidele"".
Eve Koha uued, enamuses esmakordselt eksponeeritud teosed koosnevad läbipaistvatest klaaskuupidest, mille sees olev graafika on valminud 3D-lasergraveerimise tehnoloogiat kasutades.
Eve Koha lõpetas ERKI klaasikunsti eriala 1981. aastal. Ta on esinenud mitmetel näitustel nii kodu- kui välismaal.
Trepigalerii
 

20.02.-15.05.2016
"Köök. Muutuv ruum, disain ja tarbekunst Eestis"
Näitus uurib köögi arengut ruumina ja sellega seotud esemelise keskkonna muutumist ning unikaalteoste lähtumist köögiga seotud temaatikast Eestis.

Köök on üks suuremaid muutusi läbi teinud ruum kodus 20. sajandil. Muutuste keerisesse sattus köök möödunud sajandi alguskümnenditel, mil selle ümberkorraldamist suunasid ideed efektiivsusest, hügieenist, naise positsioonist ja eluasemekriisist, kujundades paljus tänaseni toimuvad põhimõtted kaasaegsest köögist. Eksponeeritud on olulisemad kööki kui keskkonda puudutavad muutused ajas – moodsa köögi ideestiku jõudmine Eestisse, nõukogude-aegse väikekorteri jaoks minimaalseks planeeritud köök ja selleks peamiselt mööblieksperimentaalvabrikus Standard väljatöötatud köögimööbli versioonid, tänaseks tavapärane avatud köögi idee.

See, milline on eesti disaini ja tarbekunsti suhe köögitemaatikasse olnud veidi vähem kui saja aasta jooksul ja milline on see täna, antakse edasi erinevate esemete, plaanide, kavandite ja rohke fotomaterjali kaudu.

Näituse kuraatoriks on Kai Lobjakas, kujundajaks Arhitektuuribüroo 3+1 arhitektid, graafiline disain Indrek Sirkel.

I korrus, trepigalerii

 
Eesti Vabariigi Suursaatkonnas Helsingis

"Peeter Kuutma. Põimitud geomeetria"

Alates 19.02.2016

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis toimunud, "Klassikute" sarja kuuluv Peeter Kuutma näitus jõuab väiksemal kujul ning paari uue tööga Eesti Suursaatkonda Helsingis.

Peeter Kuutma on Eesti professionaalses tekstiilikunstiajaloos üks neid väheseid meessoost kunstnikke, kes on järjepidevalt tekstiiliga tegelenud ning sellele pühendunud. Ta lõpetas ERKI-s tekstiiliõpingud 1966. aastal, pärast mida algas aktiivne ning rikas loomeperiood, kestes vähemal ja rohkemal määral tänaseni. Peeter Kuutma alustas näitustel osalemist kohe peale ülikooli lõpetamist, ta on loonud arvukalt ruumitekstiile koostöös sisekujundajatega, täitnud suurel hulgal eritellimusi ning tegelenud ka näituste korraldamisega nii Eestis kui välismaal. Peeter Kuutma eristub selgelt meie tekstiilipildis kui üks peamisi geomeetrilise põimevaiba viljelejaid.

 


 

Märtsis toimub taas muuseumide ühislaager "Kaheksa ühe hoobiga". Registreerumine on avatud veebruari lõpuni või kuni kohti jagub. Ootame lapsi osalema! Info ja registreerumine: http://www.nuku.ee/muuseum/muuseumisundmused/laager-kaheksa-uhe-hoobigaSissepääs 27.01.-07.02.2016 poole hinnaga, 08.-19.02.2016 on muuseum seoses näituste vahetusega ja uue püsiekspositsiooni ehitusega suletud. Vabandame.


 

Täpsem info Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi 2016. aasta näituste kohta nüüd kodulehel: http://www.etdm.ee/et/naitused/

 « Tagasi