Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiivUudised

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 10.11.2015

  

KOHTUMISED KUNSTNIKUGA


Laupäeval, 14. novembril kell 12.00 kohtumine tekstiilikunstnik  Peeter Kuutmaga – ringkäik näitusel "Klassikud. Peeter Kuutma"
Eesti professionaalses tekstiilikunstiajaloos on PEETER KUUTMA (s.1938) ainus meessoost kunstnik, kes on järjepidevalt tekstiiliga tegelenud ning sellele pühendunud ligi viiskümmend aastat, omades siinses kunstipildis ainulaadset positsiooni. Tema pikk loomeperiood hõlmab tegelemist nii trükikangaste ja vaibakunstiga kui ka interjöörilahenduste, näituste korraldamise ja õpetamisega. Eesti tekstiilikunstis eristub Peeter Kuutma selgelt just oma teemakäsitluste poolest – arhitektuursete motiivide kasutamine, sotsiaalsete muutuste tunnetamine, looduse mõjuvus ja selle muutuv valgus. Kuutma on tuntud geomeetrilise käsitluslaadi poolest, tema abstraktsed vaibad on ühtaegu dekoratiivsed, samas alati pingestatud kindla sõnumiga.

Laupäeval, 21. novembril kell 12.00 kohtumine klaasikunstnik Eve Kohaga – ringkäik kunstniku isikunäitusel „Ruumikogemus“
EVE KOHA on kunstnik, kes on pikki aastaid andnud kristalli ja klaasi kaudu edasi ideed olemasolevast ruumist ja selle mitmeti tajumisest, tegeledes läbipaistva materjali optika uurimisega lihvimistehnikat kasutades. Kunstniku viimaste aastate fookuses on lasergraveerimise võimalused, millega ta Eesti klaasikunstikest ainsana on nii järjekindlalt tegelenud.

Kohtumistele kunstnikega on oodatud kõik noored ja täiskasvanud.
Kohtumiste kestuseks on 45-60 min, osalemine muuseumipiletiga. Palume end registreerida aadressil haridus@etdm.ee: hiljemalt 13.11. (Peeter Kuutma), 20.11. (Eve Koha).
 « Tagasi