Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 15.09.2015

 

Culture.pl esitleb:

 

VeryGraphic. Polish Designers of the 20th century & Out of the Ordinary. Polish Designers of the 20th century.

18. septembril kell 15:00 Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, Lai 17, Tallinn.

  

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumil on suur rõõm teatada, et reedel, 18. septembril esitletakse muuseumis kahte suurepärast poola 20. sajandi disaini tutvustavat koguteose mahtu raamatut.

  

Need kaks kõige olulisemat disaini käsitlevat väljaannet hõlmavad esmakordselt sedavõrd laiaulatusliku ülevaate poola disaini ajaloost. Ehkki väga rikka ajalooga, on poola disainerid kodust väljaspool suhteliselt vähe tuntud. Out of the Oridnary on esimene märkimisväärne ülevaade poola tootedisainist ning tutvustab muuhulgas mööbli, tekstiili, klaasi ja tehniliste seadmetega seonduvat, Very Graphic on keskendunud poola tohutule graafilise disaini pärandile kuulsast poola plakatikoolkonnast vähemtuntud saavutusteni tarbegraafikas.

 

Raamatu Out of the Ordinary toimetajaks on legendaarne professor ja poola disaini ajakirja 2+3D peatoimetaja Czeslawa Frejlich, artiklite autorid britist poola kunsti ja disaini uurija professor David Crowley ning mitmed nimekad poola kunstiajaloolased.

 

Raamatu Very Graphic toimetaja on disainer ja ajakirja 2+3D üks asutajaid Jacek Mrowczyk ja artiklite autoriteks on mitmed graafilise disaini valdkonna eksperdid, nagu Artur ja Magdalena Frankowscy, Irena Przymus, Piotr Rypson, Agata Szydlowska ja mitmed teised.

 

Esitlus toimub Culture.pl, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ja Poola saatkonna koostöös Disainiöö festivali raames.

 

Raamatuid on võimalik kohapeal ka osta!

 

 

Culture.pl: tutvustades poola kunstnikke ja disainerite üle maailma

 

Adam Mickiewiczi Instituudi peamise kaubamärgi Culture.pl eesmärk on tutvustada Poolat ja poola kultuuri välismaal. Spetsiaalne poola disainile pühendunud osa sisaldab infot viimastest trendidest, poola disainerite uutest projektidest. Nii noortest ja tõusvatest kui tuntud ja maailmakuusatest. Poola disaini ülemaailmne tutuvstamine ja selle püsiv toetamine on üks Adam Mickiewiczi Instituudi prioriteete. Disain toimib platvormina kaasaegse poola kultuuri ja loovuse estilemisel.

www.culture.pl

 

Lähem info:

Kai Lobjakas

+372 5648 6977

kai@etdm.ee

 

Sławomira Borowska-Peterson
Avaliku ja kultuuridiplomaatia spetsialist
Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas
Suur-Karja 1, 10140 Tallinn
+372 553 2036

+372 627 8201, +372 627 8218

Slawomira.BorowskaPeterson@msz.gov.pl

 

 « Tagasi