Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 16.03.2015

 

Koolivaheajal käib kaheksas vanalinna muuseumis ja keskuses vilgas elu


Tänasest, 16. märtsist kuni reedeni, 20 märtsini toimub kaheksas Tallinna vanalinna muuseumis ja keskuses ühine 1.-3. klasside õpilastele mõeldud linnalaager „Kaheksa ühe hoobiga“.


Korraga tegutseb vanalinna kaitsvate müüride vahel kaheksa laste gruppi, st 75 tüdrukut ja poissi. Laagrilised ammutavad igal päeval teadmisi erinevas muuseumis või keskuses ning seetõttu on iga päev ka eri näo ja tegevustega. Lapsed saavad proovida arheoloogi ametit, mängida detektiivimängu, avastada looduse saladusi, teha varjuteatrit, tutvuda raamatutegelastega, meisterdada lõõtsaraamatut, tutvuda erilisemate pillidega ning voolida pärishambaid.


Põnevas laagriprojektis osalevad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiumuuseum ning Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.


Kuna märtsikuise laagri vastu oli huvi suur ja grupid täitusid kiiresti, siis juunikuus, 8.-12. juunil toimub juba uus laager. Lisainfo ja registreerumise võimaluse leiab kõikide muuseumide ja keskuste kodulehtedelt juba maikuus.


Lisainfo:
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht, „Kaheksa ühe hoobiga“ projektijuht
5669 8839 / 6679 509
hannele.kand@nuku.ee
 « Tagasi