Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 18.02.2015

 

EESTI MUUSEUMIMEENED 2014

18.02.-19.04.2015

 

Üle aasta antakse välja Eesti parima muuseumimeene auhind – EMMA. Konkursi eesmärgiks on muuseumide igapäevatöö ühe osa – tootearenduse – tunnustamine ja väärtustamine, muuseumide kogude kui inspiratsiooniallika kasutamine loovtööstuses.

2014. aastal anti välja anti viis rahalist auhinda.

Esimese preemia võitis Eduard Vilde Muuseumi (Tallinna Linnamuuseum) meene „Pisuhänna“ sokid“. Lihtne, väike, nutikas meene on hästi läbi mõeldud ning sellel on tugev seos muuseumiga kogusse kuuluva Vilde üksiku punase soki näol. Vähetähtis pole, et toode on lustlik ja tekitab positiivse emotsiooni.

 

Preemiad said veel Eesti Kunstimuuseumi tootesari „Evelyn von Maydell. Mustvalge maailm“, Rannarahva muuseumi tootesari „Hõbevalgeim“, Tartu Ülikooli muuseum koostöös Paberimuuseumiga „Ajatu aju“ ning Eesti Kirjandusmuuseum „Head eesti muinasjutud“ ja „Head eesti mõistatused“.

 

Ära märgiti veel Tartu Ülikooli kunstimuuseumi gemmivalandid oma läbimõeldud pakendi tõttu ning väga hästi sihtgrupini suunatud sõnumiga Liivi Muuseumi T-särk „Minu erakond on eesti keel“.

 

Kolleegi lemmiku võitis Eesti Kunstimuuseumi tootesari „Evelyn von Maydell. Mustvalge maailm“.

 

Rahalist auhinda annab välja Eesti Muuseumiühing koostöös Kultuuriministeeriumiga.


 

 « Tagasi