Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiivUudised

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 11.03.2014

 

Näituse "From the Coolest Corner. Põhjamaade uus ehe"
HARIDUSPROGRAMMID

Haridusprogrammid koolidele (ettetellimisel):

Sõrmuse lugu
Juhendaja: Kätrin Beljaev
Sihtgrupp: põhikool
Kestvus: 60 minutit
Toimumise aeg: 26. märts (kell 11.00 – 14.00), 27. märts (kell 11.00 – 17.00), 9. aprill (kell 11.00 – 14.00), 10. aprill (kell 11.00 – 17.00), 16. aprill (kell 11.00 – 14.00), 17.aprill (kell 11.00 – 17.00)
Osalustasu: 3 eurot
Näitusel „From the Coolest Corner. Põhjamaade uus ehe“ teeme ringkäigu ehtekunstnik Kätrin Beljaeviga, kes tutvustab lähemalt põnevat sõrmusemaailma. Kuuleme üht-teist sõrmuse ajaloost, tähendusest ja legendidest ning vaatame kaasaegseid sõrmuseid. Osalejad tutvuvad erinevate materjalidega ning saavad teada, kuidas valmib üks tavaline hõbesõrmus. Ehtekunstnik näitab oma sõrmuste kollektsiooni „Sadu“, mida võib ka lähemalt uurida ning proovida erinevaid materjale ära arvata. Kätrin Beljaevi loominguga saab tutvuda aadressil http://www.katrinbeljaev.info/

Kui EHE!
Juhendaja: Sandra Sirp
Sihtgrupp: põhikool, keskkool
Kestvus: 90 minutit
Toimumise aeg: 26. märts – 9. mai 2014
Osalustasu: 3 eurot
Põhi- ja keskkoolinoored on oodatud osa saama mahukast kaasaegse ehtekunsti näitusest „From the Coolest Corner. Põhjamaade uus ehe“. Teeme ülevaatliku ringkäigu, vaatame kuue erineva põhjamaa ehtekunstniku loomingut, proovime teoseid lahti mõtestada ja uurime, milliseid lugusid ehted meile räägivad.
Pärast ringkäiku saavad osalejad süveneda ehtekunsti ja selle tagamaadesse, täites näitusesaalis iseseisvalt töölehti, mis ärgitavad mõtlema ehete olemuse üle; vaatama, kust on kunstnik inspiratsiooni ammutanud ja mida ta tahab meile oma tööga öelda. Iseseisva tegevuse järel toimub ühine arutelu, kus selguvad ka kunstnike endi mõtted ehtekunstist. Näitusel näeme, et uuskasutus on tänapäeva ehtekunstis olulisel kohal. Pärast ringkäiku saavad kõik osalejad luua taaskasutatavatest materjalidest oma sõnumiga ehte.
NB! Töölehti saavad grupid täita ka iseseisvalt näitusel ringi vaadates (muuseumipileti hind õpilastele on 2 eurot). Planeeritavast muuseumikülastusest palume siiski eelnevalt teada anda aadressil haridus@etdm.ee, et saaksime selleks valmis olla.

Jutukad ehted
Juhendaja: Sandra Sirp
Sihtgrupp: algkool
Kestvus: 60 minutit
Toimumise aeg: 26. märts – 9. mai
Osalustasu: 3 eurot
Kas olete kunagi mõelnud, miks kantakse ehteid, mispärast nad just sellised välja näevad ja kas nad on ainult dekoratsiooniks või peitub nende taga ka midagi enamat? Seda kõike ning veel rohkemgi saame teada ja näha kaasaegse ehtekunsti näitusel „From the Coolest Corner. Põhjamaade uus ehe“, kus ehted räägivad meile oma lugusid ja üllatavad ebatavaliste materjalidega. Tunni lõpus saavad osalejad valmistada endale näitusest inspireeritud ehte, mis jääb meenutama ehete erilist maailma!

The Coolest Game (venekeelne programm)
Juhendajad: Darja Popolitova, Sofja Markarova
Sihtgrupp: põhikool, keskkool
Kestvus: 70 – 80 minutit
Toimumise aeg: 28. märts, 04. aprill, 11. aprill kell 14.00 – 17.00
Osalustasu: 3 eurot
Noored ehtekunstnikud Darja Popolitova ja Sofja Markarova tutvustavad ülevaatlikult kaasaegse ehtekunsti näitust „From the Coolest Corner. Põhjamaade uus ehe“, mille järel saavad osalejad grupitööna süveneda ehtekunsti ja selle tagamaadesse, lahendades näitusesaalis töölehti, mis panevad mõtlema sügavamalt ehete olemuse üle, vaatama, kust on kunstnik inspiratsiooni ammutanud ja mida ta tahab meile oma tööga öelda. Järgneb „The Coolest Game“, kus mängulises formaadis selguvad küsimuste vastused.Töötuba "Kuidas hoida ja hooldada ehteid"
Juhendajad: Kätrin Beljaev, Darja Popolitova, Sofja Markarova
Sihtgrupp: noored ja täiskasvanud
Kestvus: 90 minutit
Toimumise aeg: 5. aprill (laupäev) kell 12.00 (eesti keeles), kell 14.00 (vene keeles)
Osalustasu: 5 eurot (sisaldab muuseumikülastust)
Kõik ehete omanikud ja ehetest huvitatud on oodatud laupäeval, 5. aprillil muuseumi, et teada saada, kuidas hooldada erinevatest materjalidest ehteid. Noored ehtekunstnikud Kätrin Beljaev, Darja Popolitova ja Sofja Markarova tutvustavad erinevaid ehete hooldamise võimalusi, annavad nõu, kuhu pöörduda, kui on vaja ehet parandada, ja selgitavad, milliseid koduseid nippe on olemas, et ehet ise hooldada ja hoida. Tutvustatakse erinevaid ehteliike, materjale ja nendega ümberkäimist: vanad väärismetallist ehted; vanad mittemetallist ehted; luust ja sarvest ehted; puidust ehted; kivigraveeringud ja kivimid; plastid ja akrüülid; väärismetallid ja vähekasutatud metallid jms.
Osalejad võivad kaasa võtta erinevaid ehteid, mille kohta soovivad nõu küsida.
NB! Töötuba toimub pildimaterjali ja ehtenäidiste põhjal loengu ning arutluse formaadis. Juhendajad ei paranda kohapeal ehteid, kuid annavad hea meelega nõu. Töötuba leiab aset kaasaegse ehtekunsti näituse „From the Coolest Corner. Põhjamaade uus ehe“ raames, mida osalejad saavad koos teiste muuseumi näitustega vaadata.Linnalaager "Ehedast ehedam!"
Juhendaja: Sandra Sirp
Sihtgrupp: 10 – 14 aastased
Kestvus: 12.00 – 16.00
Toimumise aeg: 19. – 20. märts
Osalustasu: 15 eurot
Kahepäevane linnalaager keskendub seekord ehtekunstile. Vaatame mahukat põhjamaade kaasaegse ehtekunsti näitust „From the Coolest Corner. Põhjamaade uus ehe“ ning külastame ka mitmeid programmiga kaasnevaid satelliitnäitusi. Läheme ja vaatame, kuidas tegutsevad professionaalsed ehtekunstnikud ning milline on nende igapäevane töö ateljeedes.
Laagri käigus süveneme ehtekunsti maailma, õpime seda tundma ja vaatame, miliseid huvitavaid lugusid jutustavad meile kaasaegsed ehted, materjalid ja kunstnikud ise. Külla tuleb ehtekunstnik Kätrin Beljaev, kes räägib meile lähemalt sõrmustest.
Lõpuks valmistame näitusel osaleva aukülalise Soome ehtekunstniku Helena Lehtineni eeskujul endale kaasaegse prossi ja vaatame, kuidas saab ära kasutada igapäevaseid materjale.


 Eelregisteerimine ja lisainfo haridusprogrammide kohta: Sandra Sirp, 627 4607, haridus@etdm.ee« Tagasi