Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 05.03.2014

 

08.03.–11.05.2014
„TUNGraud”

Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala üliõpilaste ja vilistlaste rauast ehete ja objektide näitus

 

„TUNGraud“ on järg samanimelisele näitusele, mis leidis aset Tartu Kunstimuuseumi Kunstikabinetis möödunud aasta septembris.Väljapanekut tutvustavad metallikunstnikud ise järgmiselt: „Näitus „TUNGraud" keskendub raua ning sepise kasutusele ehetes ja objektides. Antud materjali kasutamine ehtekunstis on Euroopa kontekstis unikaalne ning iseloomustab hästi tänast eesti ehet. Eksponeeritakse Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonnast välja kasvanud autorite töid. Näituseks on tehtud valik viimaste aastate üliõpilastööde paremikust ning üleskutse korras esitatud uutest teostest“.

 

Raua teemat käsitleb ka möödunud aastal välja antud põhjalik ja ülevaatlik, kaasaegset sepakunsti tutvustav raamat "RAUAST", mida on võimalik osta muuseumipoest. Trükise koostaja on ehtekunstnik professor Kadri Mälk.

 

Näitusel osalevad: Rauno Paju, Triin Kukk, Indrek Mesi, Merilin Tõnisoja, Urmas Lüüs, Helen Kristi Loo, Andreas Lichfeld, Lotta Koov, Mikk Freiberg, Hannes Tõnuri, Nils Hint, Hanna-Maria Vanaküla, Eveli Ait

 

Üliõpilaste töid on juhendanud Rait Siska, Nils Hint, Piret Hirv, Eve Margus-Villems

 

Näituse koostaja ja kujundaja: Nils Hint, Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakond

 

Vaata ka: https://www.facebook.com/events/558970857534215/  

 « Tagasi