Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiivUudised

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 13.06.2012

 

LOHE & PUNUD / tekstiilid avalikes ruumides


15. juunil kell 15.00 annavad Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakonna õppejõud ja üliõpilased Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumile üle eksperimentaalsed õuetekstiilid: istmed "Punu" ja varju "Lohe".

  

ETDMi sisehoov on atraktiivne avalik pind linnaruumis, mis on siiani toiminud iseseisva sissejuhatusena muuseumi ekspositsioonile ja näitustele, pakkudes ühtlasi võimalust ka viimaste laienemisele väliskeskkonda. Õuel on viimastel aastatel hooajaliselt paiknenud Keha3 polüfunktsionaalsed välitingimustesse kujundatud istmed „Peatakana”. Muuseumil on soov ala muuta intrigeerivaks avalikuks keskkonnaks vanalinnas nii linnakodanikele kui turistidele.

 

Selle aasta jaanuaris korraldas EKA tekstiilidisaini osakond workshopi teemal „Tekstiilid avalikes ruumides”, mille näidiskeskkonnaks oli ETDMi sisehoov. Juhendasid Lena Berglin Rootsist (PhD, The Swedish School of Textiles) ja prof Mare Kelpman EKA-st. Osalejad olid tekstiilidisaini magistrandid ja BA tudengid ning arhitektuuri BA tudengid. Üliõpilased olid jagatud kolme töögruppi, kus töötati välja kuus ideed ETDMi õueala silmas pidades. Koostöös juhendajatega valiti edasiarendamiseks neist välja kaks. Jätkusid uurimused ja katsetused sobivate materjalide ja tehnoloogiate leidmiseks. Koostööpartneriteks saadi vaipkatete ja autotekstiilide tootja MISTRA AUTEX, plasttoodete tootja PUR-Estonia ja digitrükiga tegelev Lipuvabrik. Koostööpartneritest ettevõtted andsid tootmisjäägid, oma seadmed ja oskustöölised üliõpilaste kasutusse tasuta, samuti eraldati kohapeal töötamiseks ja katsetamiseks eraldi ruumid.
Entusiastlikud üliõpilased ja nende suurte kogemustega juhendajad olid motiveeritud otsima innovaatilisi lahendusi nii tekstiilikiudude veekindlaks muutmisel kui nende ühendamisel tööstuslike materjalidega.

 

Olete kõik oodatud ETDMi hoovi eksperimentaalseid istmeid ning varju ise kogema ja proovima!

Tekstiilid jäävad õue vaatamiseks-katsetamiseks kuni Disainiööni.

 

EKA Tekstiilidisaini osakonna workshopi käigus valminud algsete ideedega on võimalik tutvuda: www.estoniantextile.blogspot.com

Video valminud projektist: www.youtube.com/watch?v=KuIuPQgcASc
 

Osalesid tekstiilidisaini ja arhitektuuritudengid:

Anni Haldre, Hans-Peter Isand, Tatjana Kuusik, Kristel Laurits, Katre Piho, Anna Porjadina, Signe Aasoja, Inna Beinar, Stella Kalkun, Katrin Trumm


Juhendasid:

Lena Berglin (Rootsi), Mare Kelpman, Mariliis Soobard

 

Osaliselt toetas projekti Baltic Fashion Project ja EKA tekstiilidisaini osakond.

 

Lisainfo:

Mariliis Soobard

Eesti Kunstiakadeemia/ Estonian Academy of Arts
Projektijuht/ Project manager
mariliis.soobard@artun.ee

 

Mare Kelpman
5118947

mare.kelpman@artun.ee

 
Ketli Tiitsar

5528904

ketli@etdm.ee
 


 « Tagasi