Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 16.08.2011

 

17.08.-04.09.2011

ISLANDI KAASAEGNE DISAIN


Olete oodatud näituse ametlikule avamisele 21. augustil kell 14.30.
Näituse avab Islandi suursaadik Elin Flygenring ning peale ametlikku avamist astub muuseumi sisehoovis üles Islandi rock-ansambel For a Minor Reflection.

 

Kolmapäeval, 17. augustil kell 12.00 viib näituse kuraator Elísabet V. Ingvarsdóttir läbi eksponaatide tutvustuse kõikidele huvilistele. Olete oodatud!


Näitus avati esmakordselt Reykjavíki kunstimuuseumis 2009. aastal. Sellest hetkest on ekspositsioon rännanud maailmas ringi, sihtkohtadeks Kopenhaagen, Šanghai ja Peking, käesoleva aasta veebruaris sai näitust vaadata Stockholmi Mööblimessil. Nii noored ja lootustandvad kui tuntud ja lugupeetud disainerid on toonud viimaste aastatega Islandi disainikeskkonda uue hingamise, mida iseloomustab tundlikkus, uudishimulikkus ja optimism. Näitus jutustab kütkestava loo nendest arengutest, esitledes ligi 30 disaineri ja disainimeeskonna töid. Disainerite valik peegeldab kaasaegse Islandi disaini iseloomulikke jooni nii läbi visuaalse teostuse kui mõtteviisi. Näituse eesmärk on suunata tähelepanu hea disaini väärtusele ja leidlikkusele kui olulisele tuleviku-ressursile ühiskonnas.

 

Näituse kuraator: Elísabet V. Ingvarsdóttir

Näituse kujundus: Kurtogpí koostöös Atelier Atli Hilmarssoniga

 

Islandi Disainikeskus

www.icelanddesign.is

 

Näitus leiab aset 21. augustil üle Tallinna linna toimuva Islandi päeva raames ning juhatab sisse septembris toimuva IF....Innovatsioonifestivali ning Disainiöö.

 

Lisainfot For a Minor Reflectioni kohta:

http://foraminorreflection.com/

 

Lisainfot Islandi päeva kohta:

www.20.ee/islandipaev

 

 

Muuseum tänab:

Eesti Disainerite Liit, Monika Järg, Keret Altpere, kõik vabatahtlikud

  

Ketli Tiitsar

5528904

ketli@etdm.ee  

 « Tagasi