Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 13.09.2010


Rahvusvaheline köitekunstinäitus
SCRIPTA MANENT

 

28. septembril kell 17.00 avatakse ETDM-is neljas rahvusvaheline köitekunstinäitus-konkurss Scripta manent (lad. k. kirjutatu jääb). Näituse avamisel antakse üle neli peapreemiat ja mitmed ergutuspreemiad. Näitusega kaasneb avapäeval konverents Eesti Rahvusraamatukogus (Tõnismägi 2) algusega kell 10.00.

 

Eesti Köitekunstnike Ühenduse korraldatav näitus koostöös Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Nahakunstnike Liiduga jätkab rahvusvaheliste köitekunstinäituste traditsiooni Eestis.
Lähtuti kujunenud tavast, et kõik osavõtjad köidavad üht ja sama tekstikogumit. Tänavune näitus on pühendatud tuntud ja armastatud eesti heliloojale Veljo Tormisele, kelle looming on saanud ainest soome-ugri rahvaste rikkalikust folkloorist ja loodusest ning kes tähistas sel aastal 80. sünnipäeva. Köitekunsti võtmes loodud kunstiobjektid koosnevad Veljo Tormise loengutest ja arutlustest üldpealkirjaga “Lauldud sõna”, mille on lindistuste ja intervjuude põhjal kokku seadnud Urve Lippus.
Tormise ja rahvalaulu teemaga haakus köitjaid 22 riigist üle maailma (Iirimaa, Hispaania, Holland, Island, Itaalia, Jaapan, Inglismaa, Soome, Rootsi, Prantsusmaa, Šveits, Kanada, Läti, Leedu, USA, Saksamaa, Austraalia, Taani, Poola, Ungari, Venemaa ja Eesti).
Kuidas on aga 171 köitekunstnikku tunnetanud meie regilaulu olemust ja sisu sügavust, eestlase tagasihoidlikku, kuid samas erilist väge täis maailma oma muinasaja vaimuga, saavad näitusekülastajad kaeda kolme kuu jooksul ETDM-is.
Kogu projekti on ette valmistatud 4 aastat entusiastide vabatahtliku tööna ja selle teoks saamist on toetanud arvukad eraisikud ja -ettevõtted ning suursponsorid nagu Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Rahvusraamatukogu jt.

 

Näitust toetavad: AS Põltsamaa Felix, AS Altia, AS Santa Maria
 

Näituse meeskond:
Lennart Mänd, Rene Haljasmäe, Tulvi Turo, Tiia Eikholm, Sirje Kriisa
Näituse kujundaja: Lennart Mänd

 

Teate koostas
Sirje Kriisa
Eesti Köitekunstnike Ühenduse juhatuse esinaine
www.scriptamanent.ee
sirje.kriisa@scriptamanent.ee
5234400
 « Tagasi