Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 05.03.2010

 

ELU JA HINGEGA

Bornholmi kunstnikud

 

Bornholmi saar asub Läänemeres Rootsi ja Taani vahel. See paik on tuntud paljude suurepäraste kunsti-käsitöömeistrite poolest, kes esindavad mitmeid valdkondi n. klaas, keraamika, tekstiil ja metall (noad, ehted jne). Üheks oluliseks inspiratsiooniallikaks on kaunis ja mitmekesine looduskeskkond, samas inspireerivad ka kunstnikud ise üksteist.

2006. aastal tuli ACAB (Arts & Crafts Association Bornholm; Bornholmi Kunsti ja Käsitöö Assotsiatsioon) mõttele luua ühine ACAB-i raamat, mis aitab tutvustada ACAB-it ning selle liikmeid kodus ja võõrsil.
Iga projektis osalev kunstnik on raamatus esindatud ühe lehega, kandes olulist rolli kaaskirjutaja ja -kujundajana oma lehe loomisel. Raamat “Elu ja hingega” ilmus 2007. aastal limiteeritud koguses, olles mõeldud kingituseks ning turustamiseks “erilistele” kunsti- ja käsitööhuvidega inimestele ja organisatsioonidele.

Paberraamatule lisaks valmistas iga kunstnik unikaalse “raamatu”, mida esitatakse rändnäitusel. Reeglid puudusid, igaüks oli täiesti vaba loomaks omaenda isiklikku raamatut. Ja see interpretatsioonide ja väljenduste küllus paistab silma, kui vaatate ekspositsiooni.

ACAB raamatu näitus on palju rännanud (Fääri saared, Gröönimaa, Gotland) ja nüüd on see Tallinnas!

Peale raamatu loomist on ACAB laienenud ja praeguseks on sel 70 liiget.

Lisainformatsiooni ACAB-i kohta leiate aadressil www.acab.dk

 

Täname DSV Transporti toetuse eest.


Näitus jääb avatuks 30 maini.

 

Lisateave:
Kristi Paap
Tel 558 6654
kristi@etdm.ee

 « Tagasi