Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

ÜLESKUTSE KUNSTNIKELE

 

MTÜ Tallinna Rakenduskunsti Triennaali Ühendus teatab: Tallinna 5. rakenduskunsti triennaal

13.11.2009-21.02.2010 Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, Tallinnas

 

TEEMA: KNOW HOW

Tallinna 5. rakenduskunsti triennaali teema KNOW HOW on üleskutse hüljata kustniku-, disaineri- ja tootjakeskne lähenemine, jagada professionaalset oskusteavet ning pakkuda eseme valmistamise võimalust näitusekülastajale.

Näitusele on oodatud kvaliteetdisain, mille idee ja vormi loojaks on kunstnik, eseme tootmine liigub aga eseme kasutaja kätte.

Kunstnikel palutakse näitusele esitada (näidis)teos ning selle valmistamisõpetus – eksponeeritakse mõlemad. Tegemist ei ole pelgalt kirjeldusega töö valmimisest, vaid manuaal on juhend näitusekülastajale, kuidas eset (taas)luua. Kasutada võib nii teksti- kui fotomaterjali, vabakäe- ning arvutijooniseid, šabloone jms. Näitusega kaasneb veebileht, kust saab manuaale alla laadida, ning kataloog, mis sisaldab nii näidistöid kui nende valmistamisjuhendeid.

KNOW HOW on avaldus, et hea disain seisab heal mõttel. Nii peab säilima töö kvaliteet ka siis, kui idee ja teostus teineteisest lahutada. Passiivsest näitusekülastajast saab KNOW HOW abiga osaline disainiprotsessis.

 

Kärt Maran

näituse kuraator

 

 

TÄHTAEG osalusvormide esitamiseks on 30. märts 2009.

 

ÜLDINE INFORMATSIOON

- Triennaal on rahvusvaheline. Osaleda võivad nii professionaalid kui üliõpilased. Töö autoriõigus peab kuuluma kunstnikule ning töö ei tohi olla juhendatud.

- Kunstnikel palutakse esitada triennaali teemast KNOW HOW lähtuv teos ning selle valmistamisjuhend ehk manuaal.

- Näitusel osalejad valib välja kuraatori nimetatud žürii laekunud pildimaterjali alusel.

- Tallinna Rakenduskunsti Triennaali Ühenduse valitud rahvusvaheline preemiažürii annab välja ühe peapreemia suurusega 27 000 EEK ja kaks võrdset preemiat á 17 000 EEK.

 

LISAINFORMATSIOON JA OSAVÕTUVORMID

www.trtr.ee

knowhow@trtr.ee
 « Tagasi