Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 11.07.2008

Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitus „MITMUS”

12.07.-07.09.2008

 

 

Eesti Tekstiilikunstnike Liit saab sel aastal 15-aastaseks. Seega on ta teismeliseeas. Siis on grupikäitumine eriti nakkav. Aastanäituse deviisiks on kõik mis nakkab ja külge hakkab. Mood, paanika, viirus. Seen kasvatab end üle ja läbi niiske puu ja maa, moodustab kauneid kolooniaid, mõned neist söödavad. Meidki süüakse? Meiegi sööme? Märgistame, armistame, muudame värvi, kuju ja suurust. Paneme ühiskonna empaatiavõime proovile.

Tekstiilikunst on olemuslikult sajad seosed. Seosed võivad väljenduda ideedes, materjalides, tehnikates, tegijates ja vaatajates.

Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitusest võtab töödega osa ligi 50 kunstnikku. Oma käekirju, nägemusi ja tehnikaid on näitamas nii liitu kuuluvad kui ka mittekuuluvad autorid, juba tuntud tegijad (Maasike Maasik, Kadi Pajupuu, Katrin Pere jt), noored alustajad (Marta Kisand, Eva Jakovitš jt) ning ka üliõpilased (EKA ja Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiili erialadelt).

 

Näitusega kaasneb slaidiprogramm – võimalikult paljude Eestis tekstiilikunstnikena tegutsevate autorite loomingut tutvustav kollaaž. Iga autor on slaidiprogrammis esindatud kolme tööga tema enda valikul – eesmärk on anda ülevaade sellest, kuidas me ise ennast näeme, missuguseid aspekte oluliseks peame.

Näitusele esitatud töödest tegi valiku žürii, mille koosseisus olid Eesti Tekstiilikunstnike Liidu juhatuse liikmed (Monika Järg, Liisa Kallam, Maasike Maasik, Liisa Tomasberg, Ene Pars, Peeter Kuutma), Kristi Paap Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumist ning tekstiilikunstnik Liz Clay Inglismaalt.

Näitust kujundasid Mari Haavel ja Einike Soosaar.

Näitus jääb avatuks 7. septembrini.

 

22. augustil 2008 toimub Eesti Tarbekunsti- ja Disaini Muuseumis tekstiiliseminar „15 aasta tendentsid tekstiilikunstis meil ja naabritel“.

Seminar on eelkõige suunatud (tekstiili)kunstnikele ja kunstiajaloolastele, ettekanded keskenduvad suures osas visuaalsele materjalile ning eriala arengu ideelistele aspektidele, et tekitada seminari käigus võrdlusmomente lähimaade viimaste aastate suundumustest tekstiilis ning tekstiilikunsti visioonidest tulevikuks.

Eesti-poolsed esinejad seminaril on Maasike Maasik (tekstiilikunstnik, kauaaegne õppejõud Eesti Kunstiakadeemias ning Eesti Tekstiilikunstnike Liidu juhatuse liige), Mare Kelpman (Eesti Kunstiakadeemia tekstiiliosakonna professor, tekstiilidisainer) ning Aet Ollisaar (Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna professor ja tekstiilikunstnik). Külalisesinejad naabermaadest on Marianne Erikson – endine Göteborgi Tarbekunstimuuseumi tekstiilisektsiooni kuraator, Rootsi; Aino Kajaniemi – tekstiilikunstnik ja õppejõud, Soome; Virginia Vitkiené – kunstikriitik ja Kaunase Tekstiilibiennaali kuraator, Leedu; Ieva Krumina – tekstiilikunstnik ja Läti Kunstiakadeemia dotsent, Läti.

Seminar on ühepäevane. Ettekanded on eesti ja inglise keeles, ettekannete kokkuvõtted on tõlgitud.

Seminarist osavõtt on kõigile tasuta.

 

Projekte korraldab Eesti Tekstiilikunstnike Liidu juhatus.

Toetajad on Eesti Kunstnike Liit ja Eesti Kultuurkapital.

 

Info ja seminarile registreerimine:

Monika Järg

monika@tekstiilruumis.ee

tel. +372 52 18 479

www.tekstiilikunst.pri.ee

 « Tagasi