Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 29.09.2004
EESTI TARBEKUNSTI- JA DISAINIMUUSEUMI

Tarbekunsti- ja Disainimuuseum alustab uut hooaega, pakkudes tegutsemivõimalust igale eale.


Näitusetegevuse kõrval pakub muuseum noortele programmi nimega “Teistmoodi teisipäev”. Kokku tullakse kord nädalas, teisipäeval kell 17.00, et koos üle vaadata muuseumi näitused, arutada kaasaegse ehtekunsti, disaini, keraamika ja klaasikunsti teemadel, käia galeriides, kohtuda kunstnikega ning proovida kätt ka ise erinevate materjalide ja tehnikatega.

Algkooliealised saavad koos klassiga osa võtta muuseumitunnist nimega “Korduv ja kordumatu”, kus räägime loodusest ning mustritest püsiekspositsiooni esemetel.

Kõik koolinoored on kutsutud osalema jutukonkursil “Asja lugu”. Ootame lugusid esemetest meie ümber, mis mingil põhjusel on kirjutaja või tema lähedaste jaoks erilised ja olulised.

Oktoobrist on avatud kaks töötuba: Keraamikatuppa tullakse kokku kolmel järjestikusel päeval (kolmapäevast reedeni). Osalejad saavad muuseumi püsiekspositsioonis ülevaate Eesti professionaalse keraamika ajaloost ning kahel järgneval päeval on võimalus endises Kunstitoodete Kombinaadi ARS majas katsetada kahte keraamikas kõige levinumat tehnikat – kleepimist ja treimist. Treitakse elektrilisel pottsepakedral. Tööd glasuuritakse ja põletatakse ning need jäävad osalejale. Juhendajateks on keraamikud Aigi Orav, Urmas Puhkan ja Tiina Kaljuste.

Vilitmistuba toimub samuti kolmel järjestikusel päeval. Seekord tutvustatakse muuseumi tekstiilikogu ning kahes praktilises tunnis on võimalik teha endale toolikate, kott, müts või istumismatt. Kogenumad viltijad võivad ära proovida nuno tehnika (viltides villa ja siidi ühendamise). Juhendajateks on tekstiilikunstnikud Liisa Tomasberg ja Liisa Kallam.
Mõlema töötoa puhul on grupi suuruseks 10-15 inimest ning töötoas saab osaleda ainult eelregistreerimisel.

Kõik programmid on tasulised. 

Täpsem info:
Pille Piip
muuseumipedagoog
tel. 627 4607, 627 4600
e-post: pille@etdm.ee

« Tagasi