Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 08.07.2008

Näitus „KANN”

11.07.-12.10.2008

 

Näitus „Kann” keskendub ühele enamkasutatud tarbeeseme liigile, milleks läbi sajandite võib täie õigusega lugeda kannu. Pole ju olemas ühtegi täiuslikkusele pretendeerivat lauanõude komplekti, millest saaks puududa kann.

Meie ümber on loendamatul hulgal kõikvõimalikes funktsioonides kanne. Näiteks vee-, tee-, kohvi-, koore-, morsi-, piima- ja soustikanne, kui loetleda vaid mõningaid. Neid on nii klaasist, portselanist, keraamikast, metallist kui plastmassist. On maalingutega ja ühevärvilisi, olemuselt talupoeglikke ja saksikult peenutsevaid, suuri ja tibatillukesi, kunstniku poolt loodud ainueksemplare ja vabrikus masstiraažis valmistatuid.

Milline oli ja on kann meid ümbritsevas ruumis? Püüame sellele küsimusele vastust leida.

 

Vanim näitusele jõudev ese pärineb XVI sajandist ja kuulub Tallinna Linnamuuseumi tinakannude kollektsiooni. Näha saab nii ETDM-i kogudest kui ka Eesti Kunstimuuseumi Kadrioru ja Niguliste muuseumist, Eesti Vabaõhumuuseumist ning erakollektsioonidest pärit kanne.

 

Kann on harva vaid iluasi riiulis – tema väärtust tõstab tunduvalt tarbefunktsioon ja seda isegi siis, kui ta mõnikord vaid lillevaasi austavasse rolli on asetatud.

Kann on oma looja suhtes nõudlik. Disaineri ette seab ta hulgaliselt läbimõeldud lahendusi vajavaid probleeme ja esmane neist on kindlasti valamisfunktsiooni käepärasuse kindlustamine.

 

Näitus püüab külastajat erinevate kannukooslustega rõõmustada ja vaatajale äratundmisrõõmu pakkuda.

Me ei saa läbi kannuta. Ta on märkamatult meie kõrval ja meie teenistuses iga päev.

 

Näitus jääb avatuks kuni 12. oktoobrini.

 

 

Kujundaja: Mari Kurismaa

Kuraator: Airi Ligi

 

Toetaja: Eesti Kultuurkapital

 

Teate koostas:

Airi Ligi

62 74 605

airi@etdm.ee

 « Tagasi