Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiivUudised

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 10.12.2007

Näitus "KLASSIKUD. Tekstiilikunstnik LEA WALTER"

 

14. detsembril avatava "Klassikute" sarja kuuenda näitusega tekstiilikunstnik
LEA WALTERI loomingust jätkab Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum silmapaistvate eesti tarbekunstnike loomingu tutvustamist, millel on olnud oluline roll
eesti rahvusliku tarbekunsti kujunemisel ja arenemisel. Näitus annab
ülevaate tekstiilikunstnik Lea Walteri (s. 1926) loomingu suundadest.
Lea Walter on oma loomingus kasutanud peaaegu kõiki kudumistehnikaid, kuid kõige rohkem on ta loonud pindpõimes vaipu. 1951-1961 töötas Kunstitoodete Kombinaadi kavandikunstnikuna. 1967-93 ARS-i dekoratiivkudumisateljee kunstilise juhina, seejärel vabakunstnikuna.

 

Kogudes tuntust oma kunstnikutee alguses peamiselt piltvaipade kaudu, muutus ta 1960. aastate algupoolel nimekaks eesti rahvuslikku ornamendi tõlgendajana - põikitriibuliste rahvavaipade eeskujul on ta kasutanud leegimotiivi ja valdavalt geomeetrilisi kujundeid. 1970. aastatest on Lea Walteri loomingus domineeriv teoste monumentaalsus, selge kompositsioon, jõuline koloriit ja kindel rütm, mis eristavad ta väga selgelt oma kaasaegsetest tekstiilikunstnikest.


Näha saab nii Walteri varasemat loomingut - vähem eksponeeritud töid Kunstitoodete Kombinaadi-aegsete linikute ja silmuskoes spordikomplektide kui Galina Leškinaga koostöös maalitud siidrättide näol, alustades juba 1950. aastate lõpust, kui ka laiemalt tuntud põimevaipu, millest viimane pärineb 2004. aastast.
Tööd pärinevad nii ETDM-i kogudest kui väljastpoolt.

 

Näituse kuraator: Kai Lobjakas

Näituse kujundaja: Taimi Soo

 

Näitus jääb avatuks 03. veebruarini 2008.

 

Lähem info:

Kristi Paap

627 4602

kristi@etdm.ee


 « Tagasi