Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiiv

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 17.09. 2004
LAEGAS
eesti kaasaegne ehtekunst
23.09 - 17.10. 2004


Näituse avamine 23. septembril kell 17.00.
On tähenduslik, et näituse avamine on seatud 23. septembrile – see päev on professionaalse metallikunsti ühe alusepanija Ede Kurreli 95. sünniaastapäev. Siia lähedusse, veidi hilisemasse sügisesse, on sattunud veel kaks olulist tähtpäeva, mida tahame selle näitusega tähistada. 90. aastaseks saab asutus, mis kannab praegu nimetust Eesti Kunstiakadeemia ja 80 aastat saab kõrgharidusega metallikunstnike koolitamisest.
Ka näituse teema Laegas on seonduv nende daatumitega
Laekasse kogutakse teadlikult ja laekasse koguneb tahtmatult. Laegas on koguja, säilitaja, peitja, meeldetuletaja. Nii oma materiaalses kehastuses kui ülekantud tähenduses. Nii võiks seda teemat seletada.

Selle näituse tuumiku annab eelinformatsiooni põhjal noorem põlvkond, Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala tudengid, magistrandid ja viimastel aastatel lõpetanud. Mida nemad on kogunud, mida valinud ja mida uut lisanud? See peaks tekitama huvi ja ootusi, sest, teatavasti, vanem põlvkond juba mõnda aega ekspluateerinud oma loomingulist ja teostuslikku kapatsiteeti meie tarbekunstigaleriides ning seega huvilistele paljuski tuttav. Mis aga ei tähenda, et neilt poleks midagi oodata. On.
Traditsiooniks on, et septembris ( nüüd juba seitsmendat korda) kuulutatakse välja ja antakse üle ka Ede Kurreli preemia – ametliku nimetusega Eesti Metallikunstnike Liidu aastapreemia. Seekord valib žürii laureaadi näitusel osalejate hulgast. Meeldetuletuseks: laureaadid on olnud, alustades esimesest: Andrei Balašov, Krista Laos, Arseni Mölder, Urve Küttner, Salme Raunam, Nora Raba.
Avamisel tehakse teatavaks ja antakse üle Ede Kurreli preemia.
Samuti on avamisel oodata Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala tutvustava uue raamatu esitlust.

24. septembril algusega kell 10.00. toimub Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis ettekannete päev, kus ehtest räägivad: Inge Teder, Liesbeth den Besten (Amsterdam), Toomas Paul, Kadri Mälk, Tanel Veenre ja Ebe Nõmberg (ettekannete päeva kava lisatud attachmendis).

Näituse kujundasid Maria Pukk ja Ivar Lubjak.
Korraldus ja teostus: Eesti Metallikunstnike Liit ja Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala.
Näitust ja ettekannete päeva toetasid Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit ja Hollandi Suursaatkond.

Teate koostas Tiina Käesel
Lähem info mob. 5615 0308 tiina.kaesel@mail.ee

Ketli Tiitsar 
tel. 627 4602, mob. 552 8904 
ketli@etdm.ee

« Tagasi