Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiivUudised

Pressiteadete arhiiv


Tänavuse Muuseumiroti auhinna sai Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi näitus “Klassikud. Leili Kuldkepp” tunnistati Eesti muuseumide parimaks väljapanekuks möödunud aastal.
Muuseumiroti rändauhinnaga pärjatud näituse kuraatorid olid ehtekunstnik Maria Valdma ja tarbekunsti- ja disainimuuseumi direktor, ehte- ja metallikunsti kogu kuraator Merike Alber. Näituse kujundas Inga Raukas ArhitektuuriAgentuurist.

Tartu Spordimuuseumis eile õhtul toimunud seminaril anti üle ka neli Väikese Muuseumiroti auhinda:

Suurepäraselt näituseks, raamatuks ja teaduskonverentsiks vormitud teaduslikuks uurimuseks tunnistati Eesti Ajaloomuuseumi näitus “Võsaklaasist kristallini. Johannes Lorup – Eesti rahvusliku klaasitööstuse rajaja”.

Tunnustuse silmapaistva tasemega koostöö eest konservaatoritega ja säilitusnõuete eeskujuliku realiseerimise eest näitusel pälvis Eesti Rahva Muuseumi väljapanek “Valge pluus ja must pluus, “Käsitööleht” 1907 – 1914”.

A.H. Tammsaare Muuseumi näitus “Tõde on inimeses” nimetati julgelt uuenduslike ideedega interaktiivseks väljapanekuks, mis täiendab kaasaegsete vahenditega kirjaniku autentse interjööriga kodu.

Teatraalselt lavastatud ja huvitavate, näituse teemat hästi avavate töötubadega ning vestlusõhtutega rikastatud näitus oli Adamson-Ericu Muuseumi, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja rahvusooperi Estonia koostöös valminud “Kavandist kostüümini. Rahvusooper Estonia 100”.

Mitterahalise Muuseumiroti-auhinna eemärgiks on muuseumide näitusetegevuse tunnustamine, väärtustamine ja seeläbi ka muuseumide laiem tutvustamine.

Rändav peaauhind on Suur Muuseumirott, mis jääb võitnud muuseumile kuni uue võitja selgumiseni. Muuseumile jääb igaveseks säilitamiseks Muuseumiroti väike vend. Kui žürii märkab mõnda eriti nutikat lahendust, siis antakse välja ka eriauhindu. Hinnatakse eelkõige loovust, värskeid mõtteid, näituse atraktiivset teostust ning vastavust museoloogia põhimõtetele.

Eelmisel aastal sai Muuseumiroti auhinna Eesti Maanteemuuseumi ekspositsioon “Tee ajalugu!”, 2005. aastal Tartu Mänguasjamuuseum.

Lisainfo:
Fotomaterjal ja lisainfo Muuseumiroti auhinna kohta (fotode kasutamisel märkida allikaks Kultuuriministeerium): http://www.kul.ee/index.php?path=0x2x213x790x885  « Tagasi