Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiivUudised

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 10.04.2007

Transformatsioon. Paber-savi-pabersavi.”

Annika Tederi keraamika

13.04.-13.05.2007


Annika Teder eksponeerib oma personaalnäitusel monumentaalseid keraamilisi skulptuure ja objekte, mis on osaliselt valmistatud pabersavist, keraamikute seas aina enam populaarsust koguvast materjalist. Oma omadustelt ja välimuselt on pabersavist valmistatud teosed seostatavad kunstniku varasemate suurevormiliste töödega, milles ta on kasutanud “nerikomi” ehk värviliste savide tehnikat. Pabersaviga on maailmas töötatud ligikaudu paarkümmend aastat, kuid Eestis on see siiani suhteliselt vähetuntud materjal. Pabersavi, nagu nimigi ütleb, on plastiline modelleerimissegu savist, paberipudist ja veest. Pabersaviga on lihtsam töötada suuremõõtmeliste tööde valmistamisel, materjal annab rohkem vabadust modelleerimisel. Kuna savi kogus selles segus on suurem kui paberi oma, saab seda massi põletada keraamikaahjus. Viie aasta eest alustas Annika Teder selle vähetuntud materjali tutvustamist ka Kunstiakadeemia keraamika- ja skulptuuriosakondade üliõpilastele.

Kahel korral külaliskunstnikuna Jaapanis viibides on Annika Teder innustust saanud idamaistest traditsioonilistest keraamika tehnikatest, materjalidest ja vormidest. Muuseumis avatav näitus peegeldab kunstniku elufilosoofiat, mitmekihilist kultuurikogemust ja tehnilist meisterlikkust erinevate materjalide ühendamisel.

Annika Teder lõpetas Eesti Kunstiakadeemia keraamikaosakonna 1977.a. Elab ja töötab Tallinnas, on Rahvusvahelise Keraamikaakadeemia liige. Tema tööd on äramärkimist leidnud konkurssidel Jaapanis, Itaalias, Poolas ja mujal; ülesastumisi on olnud näitustel Kanadast Skandinaavia ja Kreekani. Alates 1998. aastast on Annika Teder lepinguline õppejõud EKA keraamikaosakonnas, alates 2000. aastast samas magistriõppe kuraator.

Näitus jääb avatuks 13. maini.

Näituse kujundaja: Andres Tolts

Teate koostas:
Ketli Tiitsar
627 4602
552 8904
ketli@etdm.ee 

Lisateave:
Annika Teder
551 5651
teder@scala.ee« Tagasi