Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiivUudised

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 12.01.2007
Näitus „EESTI KLAASIKUNST 70: Kümne aasta paremik“ (1996-2006)
25.01. - 25.02.2007

Eesti professionaalne klaasikunst saab 70-aastaseks ja nii on sobiv aeg hetkeks tagasi vaadata – otsida nostalgiliselt välja meeldejäävamad tööd ning neid teistelegi näidata. Et kümne aasta eest näitasime Tallinna Kunstihoones kokkuvõtet meie varasemast loomingust, siis seekordne väljapanek ongi valik just viimasel kümnendil valminud töödest.

Möödunud kümne aasta jooksul on klaasikunstis palju toimunud – peale on kasvanud uus klaasikunstnike põlvkond; piirid on lahti; suundumused muutunud, võimalused mõõtmatult mitmekesistunud. Kasutatakse ja eksperimenteeritakse nii uusi kui ajaloolisi tehnikaid. Väisatakse ja korraldatakse rahvusvahelisi klaasiüritusi; võidetakse konkursse ja auhindu pea kõikjal maailmas.
Kõigest sellest tulenevalt saame pakkuda eelmisega võrreldes hoopis teistsuguse näituse – kõrvuti juba toona tunnustatud tegijatega astuvad üles uued, nüüdseks samuti rahvusvahelist tunnustust pälvinud klaasikunstnikud.

Erinevate tööde valmimisel kasutatud tehnikad on esindatud pea kogu oma ajaloolises mitmekesisuses – suhteliselt kaasaegsemate optika, külmtöötluse, graveeringu ja puhumise kõrval ka sulatus- ning valamistehnikad kuni päris iidsete – juba Kristuse sünni ajaks tuhandeid aastaid vanade klaaspasta-, mosaiik- ning tuumtehnikani välja. Kõik autoritele omaseks ja iseloomulikuks saanud ning kunstnike loominguliste väljaütlemiste teenistuses – kohandatud, kombineeritud, varieeritud.
Meie ühine lemmikmaterjal – klaas – oma hullutavas väljendusvõimaluste rikkuses on eksponeeritud võrratult erinevalt. Värv, sära, monumentaalsus, läbipaistvus, haprus, teravus, ohtlikkus – kõik on olemas.
Mitte küll päris moosipurgid vs katedraalide vitraažaknad, aga siiski tohutult erinevat, palju kaunist, kontseptuaalset ja valitut on kokku pandud ühiseks, kümnendi paremikku esindavaks näituseks. 

Osalevad kunstnikud:
SOFI ARSHAS, MERLE BUKOVEC, RIHO HÜTT, LIISI JUNOLAINEN, MERLE KANNUS, VIIVI-ANN KEERDO, KATI KERSTNA, VIRVE KIIL, KAI KIUDSOO-VÄRV, EVE KOHA, KAI KOPPEL, EEVA KÄSPER, IVO LILL, MAIE MIKOF, EINO MÄELT, PILVI OJAMAA, RAIT PRÄÄTS, MAIE-ANN RAUN, TOOMAS RIISALU, PEETER RUDAS, KAIRI ORGUSAAR, MARE SAARE, KAI SAAREPUU, MARET SARAPU, TIINA SARAPU, KALLI SEIN, KRISTIINA USLAR, KERSTI VAKS, KRISTEL ÕUNAPUU

Teate koostas:
Kati Kerstna 

Lisainfo:

Näituse kuraatorid-kujundajad:
Kati Kerstna 52 90 779
Mare Saare 56 917 079
Virve Kiil 52 85 690
Kairi Orgusaar 53 403 124

Ketli Tiitsar 627 4602, 55 28 904, ketli@etdm.ee  


« Tagasi