Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

Pressiteadete arhiivUudiskirjade arhiivUudised

Pressiteadete arhiiv

PRESSITEADE 21.11.2003
29.11 - 15.02.2004
Klassik. LEO ROHLIN

28. novembril 2003. aastal kell 17.00 avatakse Tarbekunstimuuseumis järjekordne KLASSIKUTE sarja näitus – sedakorda LEO ROHLINI keraamikast.
Samas leiab kohe pärast näituse avamist aset Eesti Kunstiakadeemia poolt välja antud Leo Rohlini Keraamika käsiraamatu esitlus.


Seekordne väljapanek on mõneti erandlik.
Kogu Tarbekunstimuuseumi I korruse I saal on teeneka Eesti Kunstiakadeemia professori suisa alkeemilise mõjuga glasuurikatsetuste päralt.
Näituse kujundaja Mari Kurismaa abiga maheda tausta leidnud kolmnurga- ja ruudukujulised glasuuritabelid on oivaliseks illustratsiooniks ka presenteeritavale raamatule. Teooria ja praktika on leidnud nauditava kunstivormi. Pealegi võib tõsine asjahuviline algkomponentide, vajalike töövahendite - ja ruumi olemasolu korral Leo Rohlini Keraamika käsiraamatus leiduvaid glasuuri koostamise retseptitabeleid kasutades just teda huvitava glasuuri saamist üritada. Professori enda tehnoloogilist nõiakööki jääb ilmestama mitmekesise glasuurivalikuga unustamatu vaasirivi.

Tarbekunstimuuseumi I korruse tagumine saal on Leo Rohlini keraamika päralt. Lihtsalt hämmastav, kui palju 35 aastat Kunstiakadeemias järjepidevalt õppejõuametit pidanud kunstnik oma põhitöö kõrvalt unikaalloomingu vallas korda saata on jõudnud.
Leo Rohlini loomingus on vormi - ja glasuuriotsingud kulgenud käsikäes.
Võib tõdeda, et kõik üleliigne on eemaldatud – teabekandjaks on jäänud vaid vorm ja glasuur. Üldistuse ajatu lihtsus on Leo Rohlini kui klassiku loomingus põhiline.
Näitus jääb avatuks 15.veebruarini 2004.

Koos näitusega ilmub ka Tarbekunstimuuseumi poolt välja antud Leo Rohlini 40 aasta pikkust loometööd tähistav ja üksiti Klassikute sarja märkiv esimene kataloog.

Näitusega kaasnevad üritused Tarbekunstimuuseumis:

6.detsember 2003 kell 13.00 – kohtumine Leo Rohliniga.

Leo Rohlini avatud loengud üliõpilastele ja kõigile asjahuvilistele:
12. jaanuaril 2004 kell 14.00 – Eesti keraamikast ja keraamikakoolitusest läbi aegade. Slaidiprogramm.
13. jaanuaril 2004 kell 14.00 – Glasuur – kas imelihtne või lihtsalt ime? Ekspositsiooni analüüs.

Näituse kuraator Airi Ligi
Näituse kujundaja Mari Kurismaa
Klassikute sarja kataloogi kujundaja Denes Farkas

Täiendav info: 
Airi Ligi
Tel. 627 4605
e-post: airi@etdm.ee

« Tagasi