Avatud K-P 11.00-18.00 / Lai 17, 10133 Tallinn

AjaluguArhiivkoguDisaini- ja mööblikoguEhte- ja metallikoguKeraamika- ja portselanikoguKlaasikoguNahakunsti koguTekstiilikoguKogude täiendamineKogude kasutamineRaamatukoguKoostöövõimalusedPõhimäärusICOM-i muuseumide eetikakoodeks

Tekstiilikogu

Tekstiilikogu on ETDM-i üks mahukamaid: museaale on peaaegu 800, esindatud on üle 80 kunstniku looming. See kollektsioon on aja jooksul kõige rohkem kannatada saanud. Eesti Kunstimuuseumi ajutise Narva mnt. hoone põlengus hävis 1944. aastal kogu tollane tekstiilikogu, mistõttu saab sõjaeelse tekstiili näited vaevu kahe käe sõrmedel üles lugeda. Tollane tekstiilikunst käis rahvakunsti kopeerimise ajastust väljununa aktiivselt kaasas omaaegse kujunduskeelega. Veidi on selle perioodi kesise esindatuse probleemi küll leevendatud algsete kavandite järgi uute teoste loomisega. Põhjalikuma ülevaate eesti professionaalse tekstiilikunsti arengust saab 1940. aastate lõpust tänase päevani.
Esemekogu, mille moodustavad eri tehnikas ja materjalidega teostatud seina- ja põrandavaibad, kangad ja kolmemõõtmelised teosed, toetab pidevalt täienev mahukas slaidikogu ning kirjalik materjal kunstnike loomingu ning näituste kohta.

Täiendav info: 
Helen Adamson
tekstiilikogu kuraator
Tel. 627 4603
e-post: helen@etdm.ee